Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

 “MAŁA  KSIĄŻKA – WIELKI  CZŁOWIEK”

Czytanie z dziećmi to wyśmienita zabawa i przyjemność, rozwijanie kompetencji czytelniczych i poszerzanie horyzontów. A także: twórcza i fascynująca przygoda.

Takim przekonaniem kierują się autorzy ogólnopolskiej kampanii “Mała książka – wielki człowiek”, stworzonej przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

     Głównym celem tego projektu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, zachęcenie do sięgania po książki i regularnego czytania.

Do tej akcji czytelniczej włączyła się także nasza szkoła. Zaraz po feriach, uczniowie klasy 1A i klasy 1B uczestniczyli wraz ze swoimi wychowawczyniami w zajęciach związanych z tym projektem.

Najpierw, w swojej sali, zapoznali się z multimedialną obudową programu “Mała książka – wielki człowiek”.

Następnie, w sali biblioteki, odbyły się zajęcia czytelnicze prezentujące “Wyprawkę Czytelniczą”, w skład której wchodzi:

1) “Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa znanej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak.

2) “Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – poradnik dla rodziców i opiekunów, mówiący o korzyściach ze wspólnego, rodzinnego czytania, z rekomendacjami wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

W czasie spotkania każde dziecko otrzymało taką “Wyprawkę” na własność.

Podobnie jak specjalne zakładki do książek, które należało jeszcze pokolorować.

A wszystko po to, by spotkania z książką były wyśmienitą zabawą i przyjemnością.

I właśnie takich spotkań życzymy najserdeczniej naszym Uczniom i Rodzicom.

Skip to content